چگونه به من کمک می شود؟

 انجمن دوگروه از بيماران چشمي را تحت پوشش قرار مي دهد :

1- بيماراني كه عضو انجمن نابينايان زاهدان هستند، و توسط اين مؤسسه معرفي مي شوند.   

2- بيماران مبتلا به گلوكوم ( آب سياه ) ونيازمند.

سطح كمك انجمن به مدد جويان توسط كميته مدد كاري كه هر دو هفته يكبار در قسمت اداري مؤسسه برگزارمي شود، تعيين مي گردد. توسط اين كميته افراد فوق الذكر پس از بررسي پرونده، به سه گروه تقسيم مي شوند :

   گروه A- كه كليه خدمات آنها  شامل دارو، خدمات پاراكیلنيك، عينك و جراحي چشمي مورد نياز رايگان می باشد.

   گروه B- ٥٠ درصد هزينه ها را مدد جو و ٥٠ درصد را مؤسسه پرداخت مي كند.

    گروه C- ٧٠ درصد هزينه را مدد جو و ٣٠ درصد را بيمار پرداخت مي كند.

ضمناً ؛ انجمن برای افراد مدد جو و دارای پرونده و نیازمند (گروه A)

1- سالي دوبار سبد كالا به مناسبت ماه مبارك رمضان و عيد باستاني نوروز برحسب منابع مالي و كمك خيرين پرداخت  مي كند.

2- هر شش ماه يك بار درخواست های غير درماني چشم اين عزيزان را بررسي و برحسب اولويت و منابع موجود ، كمك های بلا عوض تخصيص مي دهد .

         

 

IMG_20180215_143919_673

چگونه می توانم کمک کنم؟

شرایط عضویت

 افرادی که شرایط ذیل را داشته باشند، می توانند به عنوان حامی کارت انجمن را دریافت نمایند :

1- تکمیل اطلاعات فرم عضویت (مراجعه به انجمن)

2- پرداخت ماهیانه حداقل 300000 ریال

تبصره : کسانی که دارای تخصص مورد نیاز انجمن می باشند می توانند در طول سال بدون پرداخت وجه و با ارائه خدمات مورد نظر در راستای اهداف، انجمن را حمایت کنند.

– افرادی که کارت عضویت انجمن را دریافت می نمایند، حامی انجمن محسوب می شوند و به صورت رایگان برای خود و افراد درجه یک آن ها، خدمات بینایی سنجی و بررسی های لازم گلوکوم (آب سیاه) در زمان های مشخص انجام می پذیرد.

– افراد مبتلا به بیماری گلوکوم (آب سیاه)می توانند ضمن عضویت به عنوان حامی، از خدمات پاراکلینیکی و بینایی سنجی رایگان استفاده نمایند.

IMG_20180215_144907

می خواهم با این انجمن آشنا شوم.

این انجمن از خرداد 93 به عنوان یک سازمان مردم نهاد (NGO) شروع به فعالیت نموده است. با توجه به محرومیت استان سیستان و بلوچستان و بنا به تعهد انسانی، برخی از افراد خیر خدمات ذیل را عهده دار شده اند:

1- تحت پوشش قرار دادن تمام افراد انجمن نابینایان زاهدان از حیث ارائه خدمات چشم پزشکی و حمایت های غیر پزشکی و ضروری. همچنین تا کنون برای حدود 300 خانوار از این بیماران، پرونده مددجویی تشکیل شده است.

2- از آنجایی که بیماری آب سیاه (گلوکوم) یک بیماری رو به افزایش است، یک درمانگاه تخصصی گلوکوم دایر شده است و کلیه ی بیماران مبتلا و نیازمند از هر لحاظ تحت پوشش خدمات رایگان قرار گرفته اند.

3- در طی دو سال (95-94) دانش آموزان ابتدایی حاشیه شهر که آینده سازان این مرز و بوم خواهند بود به صورت رایگان تحت پوشش انجمن قرار گرفته اند و برای تمامی بیماران چشمی این قشر آسیب پذیر به صورت دوره ای، پیگیری های لازم صورت می گیرد.